Kamera do inspekcji CCTV

W listopadzie 2021 r. ze względu na awarię dotychczas wykorzystywanej i wysłużonej kamery wpychanej zakupiono nową kamerę wpychaną oraz kamerę na wózku samojezdnym.

Nowe kamery będą służyć przede wszystkim do wykonywania inspekcji CCTV zarówno przyłączy jak i sieci kanalizacji sanitarnych, ogólnospławnych  jak i deszczowych. 

Kamera na wózku samojezdnym dedykowana jest do inspekcji rur o średnicy od 100 do 500 mm i pozwala wykonać inspekcję na odcinku do 100 m. Wyposażona jest w moduł kamery HD z oświetleniem LED i z regulacją natężenia oświetlenia oraz akumulator pozwalający na pracę min. 4 godz. 

Wózek samojezdny wyposażony jest zarówno w gąsienice jak i wymienne koła umożliwiając transport kamery w różnym zakresie średnic rurociągów. Kamera wyposażona jest w pomiar spadków oraz obrotową głowicę umożliwiając przeprowadzenie dokładniejszej inspekcji. Monitor o wysokiej rozdzielczości pozwala na przeglądanie obrazu na bieżąco oraz zapisywanie na nośniku wykonanej inspekcji.

Kamera wpychana dedykowana jest do inspekcji rur o średnicy od 70 do 350 mm i pozwala wykonać inspekcję na odcinku do 60 m.

Wyposażona jest w moduł kamery CCD z oświetleniem LED. 

W skład zestawu wchodzi przewód na bębnie z akumulatorem i monitorem pozwalającym na przeglądanie obrazu na bieżąco oraz zapisywanie na nośniku wykonanej inspekcji.